Mgr. Anna Rejmanová

 

Psycholožka, terapeutka

tel. 773 750 147

rejmanova@podaneruce.cz

 

Proč zrovna psychoterapie?

Možná se ptáte, proč nemůžete svoje problémy řešit třeba u kafe s kamarádkou, nebo v parku se známým. Samozřejmě můžete. Pravděpodobně jste to už i zkusili a možná to fungovalo. V čem se tedy podle mě liší terapie od běžného rozhovoru?

  1. Terapeut nehodnotí – respektuje Vaši jedinečnou zkušenost, Váš životní příběh a Vaše hodnoty
  2. Terapeut neradí – Vy jste strůjcem Vašeho života a stejně tak, jako máte svůj problém, máte zároveň i svůj klíč k jeho řešení … i když o tom zatím nemusíte vědět.
  3. Terapeut nenabízí univerzální řešení, které je platné na každého - Každý klient je jiný a cílem není přizpůsobovat klienta metodě, ale naopak – každému klientovi pomoct najít to, co bude fungovat právě jemu.
  4. Terapeut vede rozhovor jinak – tak, aby Vám ukázal místa, kde by Vás třeba ani nenapadlo řešení hledat.

 

Jak pracuji?

Pracuji v kontextu krátkodobé terapie zaměřené na řešení – to znamená, že se s klienty spíš soustředím na tvorbu dobré budoucnosti, než na napravování špatné minulosti. Kromě toho spolu můžeme pracovat i s použitím hypnózy – ta se hodí zejména v případech, kdy má klient pocit, že je některá z oblastí jeho života mimo jeho kontrolu.

 

Jak trávím čas, když nejsem v práci?

Po večerech mě můžete najít na některé z brněnských swingových tančíren, nebo v kavárně/čajovně s kamarády (někdy za přítomnosti deskových her). Doma si někdy pro radost zadrnkám na ukulele, nebo si přečtu knížku (teď většinou o hypnóze, když je čas). Taky chodím do kurzu improvizačního herectví, kde vždycky načerpám energii na celý pracovní týden. Když mám volný víkend, snažím se odjet z města s batohem a stanem někam do kopců, hlavně tam, kde není signál a když to nejde, tak aspoň jezdím do práce na kole a hraju squash.