Mgr. Petra Fialová

petap

Psycholožka, terapeutka

tel. 775 882 604

fialova.p@podaneruce.cz

 

Jak vypadala moje cesta sem a co na své práci miluju

Před příchodem do terapeutického centra jsem pracovala na dvou linkách důvěry.  Pomocí telefonu, emailu a chatu jsem komunikovala s dětmi a dospělými, kteří se nacházeli v krizi či potřebovali podporu nebo vyslechnutí. Práce na linkách byla zajímavá, ale i hodně náročná, a možnosti pomoci byly oproti osobnímu setkávání omezené.

Když se objevila nabídka práce v terapeutickém centru, znamenala pro mě příležitost pracovat s klienty dlouhodobě – postupně se zaměřit na různá témata v jejich životě, která s obtížemi často souvisí, či možnost věnovat jim víc času a nezůstávat jen na povrchové úrovni. Osobní kontakt nabízí nové možnost a informace, které po telefonu prostě nemáte.

A neměnila bych! Setkávám se se spoustou zajímavých lidí, vidím, jak se posouvají dál, jak jsou spokojenější se svým životem i se sebou, jak jejich snaha a práce přináší výsledky. Zároveň mám obrovskou podporu kolegů, se kterými konzultuji svou práci a od kterých se zároveň můžu učit či inspirovat. Jsou to dvě nejdůležitější věci, díky kterým dělám svou práci ráda a s nadšením.

Ve volném čase...

... ráda vypnu. Pomáhá mi v tom pohyb - ideálně volejbal, badminton, kolo nebo pěší výlety. Běžet mě uvidíte jedině za šalinou. Spoustu času pak trávím s přáteli, v čajovně nebo u deskovek. A k tomu mám ráda ještě dobré jídlo či kávu :)